V záložce Oddíl krasobruslení/Dokumenty jsou uvedeny veškeré akce na rok 2016.

 

SPARTAK ŽEBRÁK z.s. - oddíl krasobruslení vznikl v květnu 2013.

   Oddíl krasobruslení byl založen z důvodu narůstajícího zájmu dětí z blízkého, ale nyní už i vzdálenějšího okolí, kteří, což je většina, měla touhu splnění svého snu krasobruslařky.

   Toho se jim povětšinou nedostalo, ani nemohlo, neboť v našem okolí tato aktivita nebyla k dispozici a cestování na nejbližší zimní stadion mělo náročné překonání nemalé vzdálenosti  a s tím i časová ztráta na úkor povinností nejen dětí, budoucích krasobruslařek, ale i jejich rodičů.

   I přes to, že toto vše někteří touhou po krasobruslení byli odhodláni překonat, dali jsme dohromady 1+1, tedy skupinu dětí s odhodláním stát se krasobruslařkou + zimní stadion v Hořovicích. Tímto to vše začalo.

  Nyní máme početnou skupinu, skutečně tak početnou, že tréninky jsou rozděleny nejen pro krasobruslařky, ale i úplné začátečníky a dokonce i dospělé se zájmem si prostě jenom zabruslit, naučit se rovnováze jak zastavit, zatočit.

  Tréninky pro všechny skupiny jsou pod stálým dohledem Mgr.Hany Křivové, diplomované trenérky I.třídy , která je i přímo trenérkou pro naše krasobruslařky.

  K její asistenci a zajištění výuky ostatních skupin začátečníků a zájemců o bruslení jsou naše milé a sympatické krasobruslařky, které mají již za sebou mnoho úspěchů na stupínku vítězů. Těmto dáváme velkou hodnotu pro práci s dětmi, neboť s krasobruslením začínali od mateřského věku a nyní se jejich role promítá recipročně v postoji „té malé holčičky“.

  A to vše díky zastřešení zimního stadionu v Hořovicích, který tímto umožňuje až 6 měsíců ledu.

  Jsme rádi jako rodiče, že naše holky, i kluci si zvolili tuto cestu sportu, kde mají vidinu cíle, za kterým skutečně jdou a chtějí jednou stát na stupínku vítězů.

  Náš velký obdiv je i v jejich svévolné odhodlanosti pro tento sport doslova odřeknutím si některých elektronických požitků a distancováním se od aktivit sledováním TV s „chipsy a colou“.

  Krasobruslení je úžasný sport plný uměleckých ztvárnění piruet, skoků a kroků jeho půvab a kouzlo dovrší fantastické třpytivé šaty s ozdobami ve vlasech, sen holčiček v postoji princezen na ledu.

 

 

 

 

 

 

 

Už zde bylo návštěvníků